İsimtescil, Türkiye’nin en eski ve köklü hosting, alan adı ve marka tescil firmasıdır. Binlerce müşteriye hizmet veren İsimtescil Kayyum tarafından yönetilmektedir.

İsimtescil konusu sanal dünyada yer edinmek isteyenlerin merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya hızlı bir bilgi ve teknoloji çağını yaşamakta olup, bu çağda tüm insanlar tarafından internet kullanılır hale gelmiştir. Sanal dünyada internet üzerinden erişilen bir çok site ve uygulama bulunmaktadır. Bu site ve uygulama yapan yerlere ait adresler ve alan adları nasıl tescil edilmekte ve nasıl alınmaktadır sorusu artık internette iş yapmak isteyenler ve kendi sitesini oluşturmak isteyenler için önemli bir soru olmaktadır.

Web hizmetleri gerçek dünyada olduğu gibi rekabetçi bir takım unsurları da beraberinde getirir. Gerçek dünyada nasıl ki alışveriş yapılan yerler ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar var. Sanal dünyada da  bu durum geçerlidir.

İsimtescil sanal dünyada sahip olunmak istenilen site görüş ve fikirleri dünyada bulunan diğer insanlara aktarmak amaçlı alınabileceği gibi, mevcut durumda faaliyet gösteren bir işletmeyi sanal dünyaya taşımak ve buradan insanlara ulaşabilmek için de alınması gereken bir isim hakkının tescil edilmesidir.

Bu tür işlemlerin nasıl yapılması ve nereden yapılması konusunda talep eden firmalar ve insanların oldukça dikkatli ve özenli olmak durumundadır. Firmamız isim tescili konusunda firma ihtiyaçlarına uygun çözüm üretmekte ve her türlü teknik desteği sağlamaktadır. İsim tescili işlemleri aslında satın alma faaliyeti değildir. Yapılan tescil bir çeşit kiralama hizmeti karşılığı olarak yapılmaktadır.

İsimtescil Hosting

İsimtescil Hosting web sitesini veya yapılan uygulamayı sanal dünyada internet ortamında yayınlamak için gerekli olan çevrimiçi bir hizmetin tescil edilmesidir. Yayınlamak istediğiniz siteye ait bilgiler ve dosyaları depolamak için bir sunucuya ihtiyaç vardır. Bu sunucunun kiralanması işlemi ve tescil işlemi hosting tescilidir.

Web hosting tescili yapıldığında veya kiralandığında internet üzerinden bilgi ve veri yayınlanması ile ilgili olarak bir hizmet satın almış olunur. Burada dikkat edilmesi gereken kayıt öncesi yapılan sözleşmeleri iyice okumak ve kabul etmektir. Bu tür hizmetler satın alındığında genel olarak yapılan sözleşme gereği verilen ücreti geri almak mümkün değildir.

Firmamız tarafından bu işlemler titizlikle yerine getirilir ve satın almak istenen kullanıcıya her türlü teknik ve detay bilgisi aktarılır. Teknik destek ekiplerimiz verilecek hizmet ile ilgili gerekli tüm donanıma sahiptir.

İsimtescil Domain

İsimtescil domain alındığında bir hosting tanımı yapılır yapılmaz yayına girecektir. Her türlü firmalar ve şahıslar için tanımlanan tüm uzantılar anlaşma yapıldıktan ve gerekli belgeler temin edildikten sonra aktif hale getirilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de alan isimlerinin tescil işlemleri ICANN tarafından yapılmaktadır. Yada ICANN tarafından akredite olan yetkili tescil firmaları alan tescili işlemlerini yapabilirler. Tüm çalışan ve hizmet veren firmalar tarafından belirlenmiş bir takım ilke ve kurallara göre hareket edilmesi gerekir.

ICANN alan isimleri konusunda tescile yönelik yol ve yöntemleri belirleyen, akreditasyon ve şartlarını belirleyen, küresel çapta kar amacı gütmeyen bir örgüttür. Tescil işlemlerinin yapılması ürün ve hizmet tanıtımlarının doğru adres ve doğru web sitesi üzerinden yapılması açısından son derece önem arz eder.

Firmamız tarafından yapılan İsimtescil domain hizmetleri konusunda tescil dışında da bir takım hizmetler sunulmaktadır. Firmamız tescil dışında, yenileme yapılması, dns ayarı, yönlendirme yapılması ve kimlik bilgilerinin takip ve kontrolü gibi diğer işlemler konusunda da yetkili teknik ekibi ile hizmet vermektedir. Dünyada ve Türkiye’de her geçen gün binlerce alan ismi tescili yapılmaktadır. Bu konuda hizmet veren bir çok firma bulmak mümkündür. Firmamız alan adı ve tescili konusunda uzman bir ekip olup, ayrıca yönetim ve ayarlar konusunda yeterli etkin ve yetkinliğe sahip bir firmadır. İsim adı tescili konusunda tescilin her aşamasında ve sonrasında gerekli uyarı ve ikazlar önemlidir.

 

İsimtescil.net Hosting Paketleri ve Diğer Ürünleri;

Alan Adı; Alan adı kaydı, Alan adı transferi.

Web Barındırma; Limit hosting, E-ticaret hosting, Bayi hosting, Girişimci destek.

Server; Kiralık sunucu, Vds sunucu.

Diğer; e-Mail hosting, Toplu mail, SSL sertifikası, Site yapıcı, Marka tescili.

Neden İsimtescil ?

✅E-posta Koruması ✅7 Günlük Para İade
✅7/24 Teknik Destek ✅Gelişmiş DNS Yönetimi
✅DDos Koruması ✅Katma değerli ek maliyetsiz
✅Kolay Yönetim Paneli ✅Alan ve alt alan yönlendirme


isimtescil hosting ve domain

isimtescil.net domain ve hosting

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar

Google tarafından sunulan ve Google güvenilirliği, güvenliği ve performansıyla desteklenen bir alan ile internetteki yerinizi bulun.

Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.
Turhost tarafından özenle geliştirilmiş domain ve web hosting altyapısı ile ışık hızında bir web sitesine sahip olun!
Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
30 yıla varan tecrübesiyle, DorukNet'in güçlü altyapısı ve kapsamlı çözümlerine uygun maliyetlerle sahip olun