Hostinger Bulut sunucu, Web hosting, WordPress hosting hizmeti yanında domain sorgulama, domain transfer hizmeti de vermektedir. Google workspace e-mail hosting ve hostinger e-posta hosting hizmeti ile işletme veya firma isimlerinin daha da duyulmasına neden olan hizmetler verilmektedir.

Hostinger Bulut sunucu, Web hosting, WordPress hosting hizmeti yanında domain sorgulama, domain transfer hizmeti de vermektedir. Google workspace e-mail hosting ve hostinger e-posta hosting hizmeti ile işletme veya firma isimlerinin daha da duyulmasına neden olan hizmetler verilmektedir. Minecraft hosting ve VPS hosting dışında Open-LiteSpeed web sunucusuna sahip kontrol paneli hizmeti de firmamız tarafından verilmektedir.

Aslında hosting kavramı sunucu olarak bilinen bir kavramdır. Alan adı veya domain ise bir web sitesinin fiziksel adresinin yer aldığı hizmet ismidir. Hosting ise bu adreste yer alan siteye ait içeriklerin barındırıldığı yer veya yapı olmasından dolayı barındırma hizmeti olarak da isimlendirilmiştir. Alan adı sitelere ziyaretçilerin ulaşabilmesi için yapılmış isimler olup bir nevi siteyi ulaşım kısa yollarıdır. Alan isimleri dijital olmakta ve bir veri merkezinde saklanmakta veya depolanmaktadır.

Hostinger Hosting

Hostinger Hosting hizmeti sayesinde web sitesine ait dosya, resim, bilgi veya dokumanlar kolaylıkla saklanmakta ve ihtiyaç olduğunda erişim sağlanmaktadır. Hosting hizmetini kullandığımız bilgisayarlarda bulunan hard disklere benzetmek veya bununla özdeşleştirmek olasıdır. Sunucu olarak isimlendirilen hostingler web sitesini ziyaret etmek isteyen kişiler için siteyi hizmete sunar. İnternet tarayıcısına web sitesi adresi girildiğinde sitenin bulunduğu hostinge bir talep gitmektedir. Bu hosting dosyaları internet üzerinden talep eden site ziyaretçisinin giriş yaptığı cihaza aktarır ve bilgiler kullanıcıların bilgisayarlarında gözükür. Böylece kullanıcı ilgili web sitesinde yapmak istediği iş ve işlemleri yapmaya başlar.

Firmamız bu hizmetin kesintisiz ve sürekli olması adına hosting hizmeti almak isteyenlere bu hizmeti sağlayan güvenilir ve yeterli teknik altyapı sunan bir firmadır. Bu konuda kendini kanıtlamış olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Hostinger Domain

Hostinger Domain sunucu hizmeti dışında alan adı hizmeti de vermektedir. Alan adları kayıt esnasında transfer edilmesi mümkün hizmetlerdir. Ancak bu transferin gerçekleşebilmesi için kayıt tarihi veya transfer işleminin üzerinden 60 gün sürenin geçmesi gerekir. Alan adı transfer işlemleri 4 ile 7 gün arasında bir sürede tamamlanır. Firmamız tarafından verilen hizmetler neticesinde;

  • Kullanıcılar tarafından seçilen alan adının kullanılıp kullanılmadığını veya boşta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kullanım durumu yok ise domain sorgulama sistemi ile bu alan adını satın alma imkanı var demektir.
  • Talep ettiğiniz alan adını başka birisi satın almış ise satın alanın kim olduğunu görebilme ve öğrenebilme imkanı da bulunmaktadır. Gerekiyor ise bu kişilerle iletişim kurmak amacıyla iletişim bilgilerine de ulaşmak mümkündür.
  • Alan adlarının kullanılması ile ilgili olarak son kullanma tarihini öğrenmek de mümkündür.
  • Hostinger Domain kişisel bilgi konusunda son derece dikkatlidir. Kişisel bilgilerin açık ortamlardan gizlenmesi konusunda oldukça hassas bir çalışma sistemi vardır. Bilgilerin yetkisiz kişilerin eline geçmesi için gerekli her türlü tedbiri alır.

Domain transferi konusunda da firmamız tarafından oldukça kolay bir şekilde işlemler yapılmaktadır. Kullanıcılar tarafından sisteme transferi yapılmak istenen alan adları girilir ve kontrolü yapılır. Transfer kararı verildikten sonra ödeme işlemi gerçekleştirilir. EPP kodu girilir ve transfer işlemi için kullanıcı tarafından onay verilir. Onay işlemlerinden sonra sonuçlanır.

Hostinger Farkı

Google firmasının geliştirerek piyasaya sunduğu bulut bazlı verimlilik ve işbirliği araç koleksiyonu olan Google Workspace hizmeti firmamız tarafından sunulan hizmetler arasındadır. Bu hizmet sayesinde firma veya kurumlar için ayrı bir e-mail adresi hizmeti verilir.

Hostinger bu hizmeti ile kurum veya firmaların e-mail adreslerine bağlantılı bir şekilde takvim, google meet, chat, drive, e-tablo, formlar ve slaytlar gibi bir takım özellikleri de temin etmiş olurlar. Firmamızla bir e-mail hosting planı seçmek ve bunu hayata geçirmek oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.

 

hostinger web hosting

hostinger hosting

Hostinger Details

Destek Yöntemleri:
Ücretsiz Hizmetler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar
Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.

1.5 Tbit/s Kapasiteli, 100% DDoS Saldırı Koruma Garantili Paketler. Marka ve Logo Tescili. Belgesiz .com.tr Domain. VDS,VPS ve Fiziksel Sunucular. Hosting, Alan Adı, Backorder, SSL Hizmeti. Alan Adı Bayilik ve REST API Hizmeti.

Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
Türkiye’nin markası Natro, Domain, Web Hosting, En Hızlı WordPress, Kiralık Sunucu, SSL Sertifikası ürünleri ve en büyük destek ekibi ile 7/24 yanınızda!
Türkiye lokasyonlu, en ucuz ve kaliteli web hosting paketleri sizleri bekliyor. Şimdi SSD hosting paketlerimizi inceleyin.

Hostinger
9.0/10