Hosting hizmetleri; web sitesi barındırma, web sitesi dosyalarını barındırma, sunma ya da bakımını yapma işlerinin hepsini kapsamaktadır. Çeşitli depolama alanları ile kullanıcılar için farklı seçenekler sunan bir sistemdir.

Hosting hizmetleri; web sitesi barındırma, web sitesi dosyalarını barındırma, sunma ya da bakımını yapma işlerinin hepsini kapsamaktadır. Çeşitli depolama alanları ile kullanıcılar için farklı seçenekler sunan bir sistemdir. Öncelikli olan internete hızlı bir bağlantı olmasıdır. Doruknet, sizlere alan adı, E-posta, hosting, cloud, veri merkezi erişim ve güvenlik hizmetlerini eksiksiz ve güvenle sunmaktadır.

Doruknet Hosting Türleri

Web Hosting, Reseller (Bayi) Hosting ve Mail Hosting hizmetlerini sunmaktayız.

Web Hosting

 • Ücretsiz Hosting: ticari olmayan ancak profesyonel site kurmak isteyenler için uygundur.
 • Paylaşımlı Hosting: bir sunucu birkaç kullanıcı arasında paylaşılır. Böylece aynı anda birkaç web sitesi aynı sonucu da barındırılabilir.
 • VPS Hosting: Kullanıcıların kendi RAM kaynakları ve CPU’larının barındırıldığı alandır.
 • Özel Hosting: Kullanıcıya istediği esnekliği ve hızı sağlayan bir sunucudur. Diğer Hosting türlerine göre oldukça pahalıdır.

Reseller (Bayi) Hosting

Bayi barındırma olarak da bilinen Reseller Hosting, aslında bir web barındırma iş modelidir. Bu iş modelinde doruknet hosting, bireye ya da üçüncü taraf kuruluşa web hosting hizmetlerinin bir kısmı ya da tamamının satılmasına izin vermektedir.

 • Geliştirmeye de tasarım ajansı gibi web sitesi oluşturmaya dayalı işlerden birini yürütmek istiyorsanız reseller hosting çözümünüz olabilir.
 • Bayi barındırmada, müşterilerinize barındırma hizmetini sağlayan bir hesaba erişim elde edersiniz. Müşterileriniz de size doğrudan ödeme yapar. Hesapların yönetiminden de siz sorumlu olursunuz.
 • Dezavantajı ise müşterilere fatura kesmenin getirdiği sorumluluktur. Ayrıca bakım ve destek görevlerini kullanıcının yerine getirmesi gerekir.

Mail Hosting

Bu servis sayesinde, mail barındırmak için bir sunucu alanı sağlanır ve seçilen alan adına kullanıcı erişimi izni verilir. Elektronik posta barındırma hesabı için kullanıcı kendi alan adını kullanabilir. Sistemdeki bir e-posta istemcisi ile dilediğiniz e-postalarınıza erişebilirsiniz.

Doruknet Sunucu Hizmeti

Sunucunun en temel görevi veri paylaşmaktır. Sunucular, herhangi bir departman için paylaşılan bir sürücü kurmak ya da veri ağırlıklı bir web sitesinin barındırmak için kurulabilirler.

 1. Ağ verilerini, cihazları ve sistemleri depolar.
 2. Yüksek güçlü bilgisayarlardır.
 3. Kuruluşlara ve ağ cihazlarına veri kaynağı sağlayarak güç veren motorlardır.
 4. İşletmeler için ölçeklenebilirlik ile Doruknet sunucu verimlilik ve iş sürekliliği sunar.
 5. Geleneksel bilgisayarların ötesinde yoğun iş yüklerini barındırmak ve işlemek için kullanılan cihazlardır.

Doruknet Bulut Hizmetlerimiz

Bulut sunucular, geleneksel sunuculardan farklı olarak esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar. Tek bir sunucu yerine yerine sanal ve fiziksel bulut sunuculardan oluşan bir ağ kullanılmaktadır. DorukCloud Hizmetimiz:

 1. Esnek kullanım, flash depolama, uzman teknik kadro, yüksek performans
 2. TIER III dizayn sertifikasyonu
 3. Güncel ve deprem korumalı alt yapı
 4. Kurumsal, yüksek hızlı sanal filtreleme, uygulama şifreleme ve veri tabanı şifreleme

içermektedir.

Doruknet Veri Merkezi Hizmeti

Birden fazla sunucuda barındırma, kesintisiz servis garantisi, yüksek internet trafiğine uygun, DDOS koruması ve uygun fiyat veri merkezi hizmetimizin bazı özellikleridir.

Doruknet Load Balanser Hizmeti

Yük dengeleyici olarak da literatürde geçen bu hizmet, ters Proxy görevi görmektedir. Bu sayede ağ ve uygulama trafiğini sunucular arasında dağıtmaktadır. Uygulamaların kapasitesini ve güvenilirliğini artırmak için kullanılmaktadır.

Doruknet Güvenlik

 • Siber koruma, web tasarımı ve ağ taraması ile güvenliğiniz emin ellerde.
 • Yeni nesil siber güvenlik ile entegre koruma
 • Yazılım ve virüs koruması
 • Güvenilir Backup & Restore

Doruknet Erişim

Halka açık alanlar için Wispotter, oteller için WiFi ve kurumsal hizmetlerle Türkiye’de en iyi internet erişimini sağlamaktayız.

Wispotter Hizmeti

Kablosuz internetin yeni adresi olan hizmetimizde, sadece Facebook veya GSM numarası ile restaurant, cafe, alışveriş merkezi ve havaalanı gibi yerlerde kesintisiz internet erişimine ulaşabilirsiniz. Şifre girmek yerine bir Wispotter hesabı ile kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır.

Oteller İçin Wi-Fi Hizmeti

Güncel yazılım desteği, kolay ve anlaşılır arayüz, KVKK ve GDDR uyumu ile oteller için hizmetinizdeyiz.

Doruknet

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar
Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.
30 yıla varan tecrübesiyle, DorukNet'in güçlü altyapısı ve kapsamlı çözümlerine uygun maliyetlerle sahip olun
Domain, hosting ve cloud sunucu çözümleri alanında daha.net ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’de internet artık daha.net!
Web hosting çözümünüzü seçin ve kusursuz bir web sitesi yapın! Paylaşımlı hosting'den domain ve VPS'ye kadar, başarınız için ihtiyacınız olan her şeye sahibiz.
Domain ve Hosting'in Türkiye'deki bir numaralı ismi İsimtecil, markanızın dijitaldeki tüm sorumluluğunu üstleniyor, markanıza dijital görünürlük sağlıyor. Siz de Domain ve Hosting paketlerinden özel olarak faydalanmak için hemen İsimtescilli olun.

1.5 Tbit/s Kapasiteli, 100% DDoS Saldırı Koruma Garantili Paketler. Marka ve Logo Tescili. Belgesiz .com.tr Domain. VDS,VPS ve Fiziksel Sunucular. Hosting, Alan Adı, Backorder, SSL Hizmeti. Alan Adı Bayilik ve REST API Hizmeti.

Doruknet
9.0/10