Radore, TIER 3 (veri merkezi sistemi) standartlarına uygun İstanbul merkezli bir veri merkezi firmasıdır. 2004 yılından bu yana faaliyette bulunan firma ilk başlarda veri merkezi olarak hizmet ederken ilave olarak barındırma hizmeti de yapmaya başlamıştır.

Radore, TIER 3 (veri merkezi sistemi) standartlarına uygun İstanbul merkezli bir veri merkezi firmasıdır. 2004 yılından bu yana faaliyette bulunan firma ilk başlarda veri merkezi olarak hizmet ederken ilave olarak barındırma hizmeti de yapmaya başlamıştır. Güçlü internet ve elektrik bağlantısıyla ön plana çıkan firma birçok web hosting firmalarının sunucu barındırma işlemini üstlenmektedir. Bu sebeple TİER 3 veri merkezi lokasyonuna sahip olup yerli ve yabancı kurumsal firmalara kabin ve sunucu kiralama hizmetini sunmaktadırlar.

Bu firmanın sundukları hizmetler arasında Bayi hosting, Linux hosting, sanal sunucu, SSL, sunucu barındırma ve kiralama işlemleri ve Windows hosting gibi hizmetler bulunmaktadır. Ayrıca müşterilerine hem telefon hem de yazılı destek sunmaktadır. Ücretsiz olarak ise sadece Spam korumasını müşterileri için uygun görmüştür.

2004 yılından bu yana faaliyette bulunan Radore Veri Merkezi kesintisiz internet erişimi sağlamaktadır. Ayrıca teknik altyapı desteği, teknik ekip desteği, bireysel ve kurumsal veri merkezleri hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. İlk olarak 2005 yılında veri merkezi yatırımını gerçekleştiren firma Telekomünikasyon Kurumu tarafından internet sağlayıcısı olarak kabul edilmiştir. Kendini ifade ederek günümüze kadar gelmiş olan firma tüm kamu ve özel sektörde bireylere ait olan uygulamaların saklanmasında öncülük etmektedir. Müşteri memnuniyetini öncüleyen Radore Veri Merkezi, bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her zaman müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini doğru bir şekilde yapmayı hedeflemektedir. Verimliliği uluslararası düzeye taşıyarak rekabet edecek düzeye getirmektedir. Personellerinin gelişmesi için eğitimler vermektedir. Son olarak da istikrarlı büyüme ve uzun vadeli başarılar için tüm taraflar ile ortak hareket etmektedir.

Radore slogan olarak “Çalışma Süresi Uzmanları” unvanını motto olarak almış bir firma olarak İstanbul MetroCity AVM’de yer almaktadır. Unvanını ön plana çıkarabilmek adına Hizmet Düzeyi Sözleşmesi kapsamında müşterilerine çalışma süresi garantisi vermektedir.  Kesintisiz hizmet veren firma iş etki analizlerini oluşturmaktadır. Risk analizleri yaparak risk yönetim metodolojisini müşteriler ve tedarikçiler için kurmaktadır. Yasal şartlara uyar ve personeli için her türlü eğitimi sağlamaktadır. İş sürekliliği verimliliği kapsamında personelini izler, denetler, kontrol eder ve sürekli iyileşmeyi sağlamaktadır. Daima yasal gerekliliklere uymaktadır. Firma enerji verimliliğini sağlayarak her zaman bir amaç doğrultusunda hareket eder ve kendisine hedefler koymaktadır. Son olarak ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin gerekliliklerini yerine getirerek sürekli iyileşmeyi sağlamaktadır.

Radore Hosting ve Radore Sunucuları

Türkiye’de ilk defa Microsoft Server 2008 üzerinden vds hizmeti sunan ve 7/24 müşterileriyle temas halinde bulunan bir firma olarak bilinmektedir. Barındırma veya hosting hizmeti olarak bilinen bu alan, bir web sitesindeki resimlerin ve dokümanların var olan internet sağlayıcısı tarafından görüntülenme işlemidir. Farklı türde hosting hizmetleri bulunmaktadır. Buna göre; paylaşımlı hosting, sunucu bulundurma, bayi, kiralık sunucu ve sanal kiralık sunucu olarak ayrılmıştır. 2022 yılı itibariyle yeni bir dönüşüm gerçekleştiren firma, yeni hizmetler gerçekleştirmiştir. Bunun için ise hosting hizmetini vermeye başlamışlardır. Hız ve performans konusunda yerli web hostingler, düşük ping süreleri sayesinde yabancı hostinglerden daha iyi olduğu anlaşılmıştır. Bunu sağlayacak unsurlardan biri ise Türkiye’de yerel hizmet sağlayıcılarını kullanmaktır.

Bir hosting hizmeti barındıran Radore Veri Merkezi içinde satın almada dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Buna göre,

Bilgisayarınızın işletim sistemine dikkat ediniz.

İhtiyaç duyduğunuz web sitesi alanını belirlemelisiniz.

Kullanım alanınızdan fala web alanına sahip olmayınız. Aksi takdirde maddi açıdan bir yük getirecektir.

Ziyaretçi sayısına büyük önem vermelisiniz.

Ziyaretçiler açısından yetersiz kalan hostingler erişimde problem yaşatmaktadır.

İlk kez kullanılan bir hosting hizmetinde teknik hizmet almalısınız.

 

radore

radore veri merkezi

Radore Details

Destek Yöntemleri:
Ücretsiz Hizmetler:
Kuruluş:
Veri Merkezi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar

Google tarafından sunulan ve Google güvenilirliği, güvenliği ve performansıyla desteklenen bir alan ile internetteki yerinizi bulun.

Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.
Turhost tarafından özenle geliştirilmiş domain ve web hosting altyapısı ile ışık hızında bir web sitesine sahip olun!
Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
30 yıla varan tecrübesiyle, DorukNet'in güçlü altyapısı ve kapsamlı çözümlerine uygun maliyetlerle sahip olun