Alan adı, web hosting, sunucu, e-posta ve SSL hizmetleri ile müşterilerine ışık hızını sunan firmamız, en güncel koruma ve veri merkezi ile kurumsal internetiniz için çözüm üretmektedir.

Turhost Alan adı, web hosting, sunucu, e-posta ve SSL hizmetleri ile müşterilerine ışık hızını sunan firmamız, en güncel koruma ve veri merkezi ile kurumsal internetiniz için çözüm üretmektedir.

Turhost Sunucu Hizmetleri

Sunucuların en bilinen görevi verileri depolamak göndermek ya da almaktır. Yani bir şeye ‘hizmet etmek’ ya da ‘hizmeti sağlamak’ için kullanılmaktadırlar. Bu noktada Turhost‘un Dedicated Hosting hizmeti ön plana çıkmaktadır. Özel barındırma olarak da bilinen bu sunucu hizmetinde, tek bir ticari müşteriye bir fiziksel sunucu tedarik edilmektedir. Yani alıcı makine üzerinde tam kontrole sahiptir. Her türlü performans ve güvenlik dahil olmak üzere, Turhost Hosting üst düzey servis yapmaktadır. Ancak, fiyatları diğer sunuculara göre biraz daha pahalıdır. Dört tip korumalı sunucu seçeneği vardır. Bunun yanında:

 • Bulut sunucu: Havuzlaşmış merkezi bir sunucu olarak düşünülebilir. İşlem gücü, depolama ve uygulamalar ile bir fiziksel sunucunun yapacağı herşeyi yapabilmektedir.
 • Sanal sunucu: Dinamik iş yükü için kullanılan sanal sunucular, kaynakları yeniden tahsis etmeyi sağlamaktadır.
 • Plesk sunucu: Gelişmiş bir web barındırma ve WordPress barındırma platformu sunmaktadır.
 • VPS: Sanallaştırılmış sunucu mantığı ile çalışmaktadır. Diğer kullanıcılar ile paylaşılan bir fiziksel sunucuyu ifade etmektedir. Paylaşımlı hostinglere göre daha özel bir kullanım ve serbestlik alanı sağlamaktadırlar.
 • SSD: Geleneksel SATA sunuculara göre daha güçlü, verimli ve hızlıdır.
 • VDS: Kaynak ihtiyacına göre küçük ya da tam ölçekli sunucular gibi davranmaktadırlar.

Turhost Domain

Domain en bilinen anlamı ile alan adı demektir. Etki alanı bir kontrol alanı ya da bilgi alanı şeklindedir. Türkçe karakterli domain özelliği ile anlam kaybı olmaksızın alan adı alınabilmektedir. Tescilli ‘tr’ uzantılı alan adları hizmeti ise kurumsal perspektifin yansıtılması için önemlidir. Domain servisinin öne çıkan özellikleri:

 • Anında tescil
 • Ücretsiz alan adı transferi
 • Kesintisiz ve güvenli erişim
 • tr domainlerinin kısa sürede onaylanması
 • Otomatik tescil
 • Belgesiz ‘com.tr’ uzantısı
 • Whois sorgulama
 • Domain sorgulama

şeklinde sıralanmaktadır.

Turhost Hosting

WordPress’ten E-ticaret Hosting’e kadar toplam sekiz alt dalda Hosting hizmeti sunulmaktadır.

 1. Linux hosting: Linux işletim sistemi üzerine çalışan web barındırma anlamındadır. Açık kaynaklı işletim sistemlerinden biridir. Bu da kişilerin onu kullanmakta, değiştirmekle paylaşmak da özgür olduğunu ifade etmektedir. Linux ücretsiz bir işletim sistemi olduğu için diğer hostinglerden daha düşük fiyatta sunulmaktadır.
 2. Kurumsal hosting: Kobiler tarafından tercih edilen barındırma sistemlerinden biridir. Piyasadaki Görünürlüğü ve güvenilirliği artırabilmek amacıyla tercih edilmektedir. Kurumsal barındırma çevrimiçi işletmeler ve her yönden e-ticaretle alakalı diğer kullanıcılar arasında paylaşılan bir sunucu üzerinde web barındırmayı kast etmektedir.
 3. Reseller hosting: Bayi barındırma anlamına gelmektedir. Turhost Hosting, sağlanan servisin bir kısmı ya da tamamı bir birey ya da üçüncü taraf kuruluş tarafından satılabilir. Aslında bir web barındırma iş modeli de denilebilmektedir.
 4. E-ticaret hosting: Ödeme işlemi hizmetleri, güvenlik girişimleri, SSL, alışveriş sepeti gibi elektronik ticaret web sitesine hizmet veren web barındırma platformudur.
 5. ‘Site kur’ hizmeti: İster bireysel ister e-ticaret olsun tüm sitelerinizi istediğiniz eklentiler ile kurmaktayız.
 6. Windows hosting: Windows işletim sistemi kullanan web sitesi barındırmayı ifade etmektedir.
 7. WordPress hosting: WordPress web sitelerinin barındırılmak zorunda olduğu hosting’dir. Normal barındırma türleri de yine WordPress siteleri için uygundur. Müşterinin tercihine bağlı olarak WordPress hosting ya da diğer hosting seçenekleri uygulanabilmektedir.

Turhost SSL Sertifikaları

Web sunucusunda bulunan çevrimiçi iletişim güvenliğini sağlayan kod parçası SSL sertifikası olarak bilinmektedir. Yani SSL sertifikası ile şifrelenmiş bir bağlantı sağlanmaktadır, bu durum e-postalarınız için şunu ifade etmektedir: Bir mektubu göndermeden önce zarfa koyup mühürlemek. Mührü olan mektup güvenlidir, dolayısıyla SSL en sertifikası olan internet sitesi güvenlidir.

 • Comodo
 • Global sign
 • Alpha
 • EV SSL

Turhost

 

 

 

 

Turhost Details

Kuruluş:
Bulunduğu İl:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar
Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.

1.5 Tbit/s Kapasiteli, 100% DDoS Saldırı Koruma Garantili Paketler. Marka ve Logo Tescili. Belgesiz .com.tr Domain. VDS,VPS ve Fiziksel Sunucular. Hosting, Alan Adı, Backorder, SSL Hizmeti. Alan Adı Bayilik ve REST API Hizmeti.

Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
Türkiye’nin markası Natro, Domain, Web Hosting, En Hızlı WordPress, Kiralık Sunucu, SSL Sertifikası ürünleri ve en büyük destek ekibi ile 7/24 yanınızda!
Türkiye lokasyonlu, en ucuz ve kaliteli web hosting paketleri sizleri bekliyor. Şimdi SSD hosting paketlerimizi inceleyin.

Turhost
9.0/10