Godaddy, dünyanın en çok tercih edilen alan adı kayıt sağlayıcı ve web hosting firması. Icann tarafından tescili en çok domain kayıt yapan firması.

Godaddy, özellikle internet ortamında oldukça sık reklam vermesi dolayısıyla hosting veya alan adı satın almak isteyen kişiler tarafından mutlaka adı duyulmuş firmalardan bir tanesidir. Godaddy üzerinde yararlanılabilecek onlarca farklı web hizmeti bulunmaktadır.

Reklamlar konusunda başarılı işlere imza atan Godaddy, dünya genelinden bireysel veya kurumsal birçok müşteriyi kendisine çekmeyi başarmıştır.

Godaddy’e ait “Go daddy Hakkında” sayfası üzerinde firmanın yönetim kurulu başkanı Aman Bhutani’nin “Başarılı her startup ile aynı prensiplere sahibiz: Çok çalış, uyum sağla ve dinle. Sonra tekrar et.” Sözü yer almaktadır. Bu durum, firmanın özellikle yeni girişimleri desteklediği ve sunduğu hizmetler ile uygun çözümler üretmek için ortam yaratmaya çalıştığını iyi bir biçimde yansıtabilmektedir. Go daddy, özellikle bağımsız ve küçük olan girişimlere destek sunduğunu açıklamıştır. 2023 verilerine göre hizmet alan veya çeşitli projeler ile Go daddy iş birliği sağlayan 20 milyondan fazla müşterinin olduğu ifade edilmektedir.

Go daddy’de aynı zamanda 2023 verilerine göre 85 milyonu aşkın domain (alan adı) barındırıldığı da firma tarafından paylaşılmış bilgiler arasındadır. Bu bilgiler, diğer hosting firmalarına göre Go daddy’i bir nebze de olsa popüler kılmaktadır. Dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşu oldukları yönünde iddiası bulunan firmanın farklı 14 tesisinin bulunduğu, ekibinde 9 binden fazla çalışanın yer aldığı bilinmektedir.

Silikon vadisi, Cambridge, Seattle, Phoenix gibi teknoloji devi bölgelerde yer aldıklarını belirten Go daddy’in güvenilirlik ve çözüm odaklı yaklaşım konusunda kendisini kanıtlamayı başardığı görülmektedir. Sadece Türkiye özelinde değil tüm dünya geneline hizmet veren, dünya çapında milyonlarca müşteri elde eden firmanın fiyatlandırmaları da bu duruma göre şekillendirilmiştir. Bu nedenle fiyatlandırmalar diğer hosting ve alan adı firmalarına göre biraz daha fazla görülebilmektedir. Ancak hizmet kalitesi, hizmet çeşitliliği, müşteri desteği ve çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde Godaddy günümüzde diğer firmalara kolaylıkla tercih edilebilmektedir.

Go daddy Güvenilir Mi?

Başarılı reklam politikalarıyla ve etkileyici görsel, metin, video tasarımlarıyla müşterilerini cezbetmeyi, kendisine çekmeyi başarmış Go daddy hakkında da tıpkı diğer firmalarda olduğu gibi güvenilirlik araştırmaları yapılmaktadır. İnternet ortamında “Go daddy Güvenilir Mi?”, “Go daddy Domain Adı Alınır Mı?” veya “Godaddy Hosting Alınır MI?” türevi sorgular oldukça popüler hale gelmiş, hatta Google’da Godaddy teriminden sonra önerilen arama olarak çıkmaya başlamıştır.

Go daddy, elde ettiği başarılara ve Webmaster sektörüne dair elinde tuttuğu projelere, müşteri yaklaşımına, hizmet kalitesine bakıldığı zaman güvenilir firmalar arasında yer almaktadır. 1999 yılında faaliyetlerine başladığını iddia eden firmanın Go Daddy Operating Company, LLC adıyla günümüze dek geldiği bilinmektedir. Faaliyet süresine bakıldığı zaman, Go daddy güvenilir mi sorgusu yapan kullanıcılar için de cevap verilmiş olunmaktadır. Zira firmanın 2023 yılı itibariyle web dünyasında tam 24 yıllık bir geçmişi olduğunu söylemek mümkündür.

Go daddy’de Neler Var?

Go daddy, reklamlarını daha çok domain hizmetlerine yönelttiği için bazı kullanıcıların gözünde sadece bir alan adı kayıt platformu olarak bilinmektedir. Ancak Godaddy’den alınabilecek oldukça fazla web hizmeti bulunmaktadır. “Go daddy’de neler var?” diye merak edenler için, firmanın hizmetleri şu şekilde sıralanabilir;

  • godaddy domain hizmetleri,
  • godaddy hosting hizmetleri,
  • Web sitesi hizmetleri,
  • Hazır web siteleri,
  • E-Posta hizmetleri,
  • Pazarlama hizmetleri.

Yukarıdaki en popüler Godaddy hizmetleri dahil, firmadan alınabilecek birçok hizmet desteği bulunmaktadır. Modern ve kullanıcı deneyimi için kolaylaştırılmış ara yüzü, tüm hizmetlerin incelenip satın alınmasında ve sahip olunan ürünlerin, hizmetlerin yönetilmesinde oldukça kolaylık sağlamaktadır.

godaddy.com

godaddy.com hosting domain

Godaddy Details

Destek Yöntemleri:
Ücretsiz Hizmetler:
Kuruluş:
Veri Merkezi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar

Google tarafından sunulan ve Google güvenilirliği, güvenliği ve performansıyla desteklenen bir alan ile internetteki yerinizi bulun.

Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.
Turhost tarafından özenle geliştirilmiş domain ve web hosting altyapısı ile ışık hızında bir web sitesine sahip olun!
Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
30 yıla varan tecrübesiyle, DorukNet'in güçlü altyapısı ve kapsamlı çözümlerine uygun maliyetlerle sahip olun