23 yıldır bu sektörde bulunan Markum Hosting, müşterilerine bulut hosting sunmaya devam eden profesyonel bir şekilde web sağlayıcısı olarak hizmet eden İstanbul merkezli bir hosting sağlayıcısıdır. 7/24 müşterilerinin taleplerine cevap vermektedir.

23 yıldır bu sektörde bulunan Markum Hosting, müşterilerine bulut hosting sunmaya devam eden profesyonel bir şekilde web sağlayıcısı olarak hizmet eden İstanbul merkezli bir hosting sağlayıcısıdır. 7/24 müşterilerinin taleplerine cevap vermektedir. Kuruluş yılı olarak 2000 yılını baz almıştır. Her türlü internet sitesine bulut tabanlı çözümler sunmasıyla müşterilerinin ilgisini çekmiştir. Kendi veri merkezinin olmaması sonucunda Radore ve Equinix veri sağlayıcıları firmalarla işbirliği halinde olmuştur. Genel itibariyle Türkçe destek sunan Markum Şirketi, istek üzerine İngilizce olarak da hizmet verebilmektedir. Türkiye’de pek fazla kendini ifade edemeyen şirket, müşterilerine bazı hizmetlerde bulunmaktadır. Buna göre; bulut sunucular, alan adı hizmetleri, SSL, Windows ve Linux için bulut hizmeti gibi hosting hizmeti sunmaktadır. Şirket aynı zamanda ücretsiz olarak güvenlik duvarı, DDoS saldırı önleme ve uçtan uca şifreleme yöntemlerini sunmaktadır. Güçlü ve esnek bir altyapısı olan Markum, güçlü yazılımlarıyla dış tehditlere karşı korunmaktadır. Şirketin hostinglerinin bulut tabanlı olması müşteriler açısından kolaylık sağlamış olup sistem gereksinimlerini ve sunucu kaynaklarını yükseltebilme imkânı sağlamıştır. Böylece üstün bant genişliği sayesinde üst düzey erişebilirlik sağlamıştır.

Markum.net  fiyatlandırmada dört ana unsur sunmaktadır. Başlangıç paketi, standart paket, profesyonel paket ve sınırsız paket olarak listeleme işlemi yapmıştır. Paketlerin fiyatlandırılması 15 gün iadeli olacak şekilde düzenlemiş ve uzun vadeli cazip fiyatlar ile aboneliklerin oluşması sağlanmıştır. Yardım almak isteyen müşteriler destek talebinde bulunabilmektedir. Canlı veya yazılı olarak destek alabilirsiniz.

Kendini ifade etmeye başlayan Markum , Dünya klasmanında SSD bulut alt yapısına sahiptir. 7/24 hizmet başında olan şirket, gerektiğinde (15 günü geçmemek kaydıyla) para iadesi yapmakta ve Windows ile Linux için bulut hizmeti sunmaktadır. Türkiye’nin öncü e-ticaret yazılımlarından birine sahip olan Markum.net , 2008 yılında hosting hizmetine yönelmiştir. Şimdi ise bu hizmeti karşılığında sektörün en büyük 5 markasından biri olmuştur.  2017 yılında ise büyük bir değişim geçiren şirket, bulut sağlayıcısı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Çok sayıda personel çalıştıran Markum, kendi web sitesinde kariyer fırsatları da sunmaktadır. Bunun için ise açmış olduğu personel ihtiyaç pozisyonlarına başvurabilirsiniz. Şirket ayrıca kendi gmail adresini vererek cv gönderiminde bulunabileceklerini ifade etmiştir. Bunun için ise sadece “ik@markum.net” adresine özgeçmiş göndermeniz yeterli olacaktır. Şirket, müşterilerine ödemede kolaylık sağlamak için bazı bankalarla antlaşmalar yapmış ve sitesinde IBAN numaralarını yayınlamıştır. Müşterilerine güven ve kalite yönünden daha iyi hizmet edebilmek için sözleşmelerde hazırlamıştır. Müşterilerinin kişisel verilerinin korunması için KVKK sözleşmesi, gizlilik sözleşmesi gibi sözleşmeler bulunmaktadır.

Mar kum müşterilerine bazı avantajlar da sağlamıştır. Paket artırımı, DNS servis hizmeti ve  ücretsiz taşıma gibi avantajları bulunmaktadır. Şirket Cloud hosting’i Türkiye’de ilk faaliyete geçiren firma olarak bilinmektedir. Yabancı firmalarla rekabet edebilmek için Cloud hosting hizmeti altında Linux hosting, windows hosting gibi hizmetlerde bulunmaktadır.  Yapmış olduğu bazı değişiklikler ile bireysel müşterilerinin taleplerine cevap veremz duruma gelmiş böylece kurumsal firmalara yönelmek durumunda kalmıştır. Kurumsal firmalara sanal ve fiziksel sunucu hizmeti vermeye başlamışlardır.

Markum Hosting Özellikleri

Şirket; Domain Kaydı, e-posta hosting hizmeti, sanal sunucu, SSL, domain transferi ve sunucu kiralama gibi hizmetlerde bulunmaktadır. Müşterilerle iletişimi sağlayabilmek için ya telefonla ya da yazılı olarak destek sunmaktadır. Ayrıca DNS Servis hizmetini ve otomatik kurulum hizmetini ücretsiz olarak yapmaktadır. Şirketin değerlendirmesi olarak müşteriler; güven ve hizmet konusunda, fiyat ve performans değerlendirmesiyle müşteri desteği açısından memnuniyetliklerini dile getirmişlerdir. Son olarak da 7/24 hizmet eden bir firma olarak müşterilerin saygısını kazanmıştır.

Kaynakça

  1. Website planet, “Markum”, erişim: 24.01.2023, https://www.websiteplanet.com/tr/web-hosting/markum/
  2. HostingAdvice.net, “Markum”, erişim:24.01.2023, https://www.hostingadvice.net/firma/markum

markum-hosting

markum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar

Google tarafından sunulan ve Google güvenilirliği, güvenliği ve performansıyla desteklenen bir alan ile internetteki yerinizi bulun.

Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.
Turhost tarafından özenle geliştirilmiş domain ve web hosting altyapısı ile ışık hızında bir web sitesine sahip olun!
Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
30 yıla varan tecrübesiyle, DorukNet'in güçlü altyapısı ve kapsamlı çözümlerine uygun maliyetlerle sahip olun