Web hosting hizmeti, temel olarak bir web sitesinin vitrininin internet ortamında olduğu arazidir. Web sitesinin uzaktan erişilir ve çalışır durumda olmasını sağlar. En iyi web hosting firması seçimi de burada önemlidir.

Farklı amaçlar için farklı türlerde web barındırma hizmetleri vardır. Kullanım amacınıza göre sadece basit bir İnternet sitesi de çalıştırabilir veya sistem özelliklerine göre online olarak oyun oynamanızı da sağlar. İş modelinize ve büyüklüğünüze bağlı olarak, aşağıda açıkladığımız faktörlere göre bir hosting şirketi seçebilirsiniz.

En İyi Web Hosting Firması Nasıl Seçilir?

En iyi web barındırmasını sağlamadıkça, başarılı bir web sitesi oluşturmanız imkansız olacaktır. İşletmeniz için rekabet eden bir çok özellikte bir çok web barındırma sağlayıcısı bulunuyor. En iyisini nasıl belirleyebilirsiniz? Aşağıdaki özellikler ile anlatmaya çalışacağız.

Bant genişliği

Bir web hosting barındrıması hizmeti için dikkat etmeniz gereken ilk olarak ihtiyacınız olan disk alanı ve bant genişliğini değerlendirmek. Sitenizde çok sayıda grafik, video, içerik olacaksa disk, çok fazla trafik ve ziyaretçi gelecekse bant genişliğine ihtiyacınız var. Sınırsız barındırma planları işinizi kolaylaştırır.

İşletim Sistemi Uyumluluğu

Uyumluluğu da dikkat etmelisiniz. Desteklenen işletim sistemlerinin türü çalışmanızı çalıştırır. Çalışmanızın türü, yazılımı, neleri kapsayacağız işletim sistemiyle uyumlu olmalıdır. Barındırmanızı satın almadan önce buna da dikkat etmelisiniz.

Güvenilirlik

Güvenilirlik ve kullanılabilirlik, web hosting barındırma satın alırken göz önünde bulundurulması gereken kritik özelliklerdir. En iyi web barındırma şirketleri, sıklıkla “Çalışma Süresi” olarak adlandırılan yüzde 98 ve 99 oranında kullanılabilirlik oranları sunar.

Güvenlik

Güvenlik de önemli bir endişe kaynağıdır. Mevcut güvenlik özelliklerini öğrenmeden bir web barındırma sağlayıcısı seçmek büyük bir hatadır. Güvenlik duvarları, günlük yedeklemeler ve kullanıcı kimlik doğrulaması gibi şeylerin tümü dahil edilmelidir.

 

Barındırma Paketleri Ne İfade Ediyor?

Bir web sitesi ne kadar büyük veya karmaşıksa, o kadar kapsamlı bir yapılandırma paketine ihtiyaç duyacaktır. Ana olanlar aşağıdaki gibi ayrılır.

Paylaşılan

Paylaşılan web barındırma, hizmetlerin sunduğu temel pakettir. Web siteniz diğer birçok web sitesiyle birlikte aynı sunucuda bulunur, bu nedenle sunucuyu ve bellek veya CPU gibi diğer kaynakları paylaşırsınız. Bunlar, e-posta gönderme, dosya paylaşımı ve temel düzey e-ticaret siteleri gibi temel web sitesi ihtiyaçları için iyidir. Paylaşımlı barındırma, daha küçük veya yeni başlayan işletmeler için en ucuz ve bu nedenle en akıllı seçenektir.

VPS

Sanal bir özel sunucu, paylaşılan bir sunucudan çok, doğrudan amaçlarınız için tasarlanmıştır. Hâlâ gerçek bir sunucuyu paylaşıyor olabilirsiniz, ancak hizmet size ait bir sanal sunucu oluşturur. Bu, bellek depolamadan işlem gücüne ve ötesine kadar tüm kaynakların yalnızca size ait olduğu anlamına gelir. Bu, satın alınabilirliği korurken sitenizi diğerlerinden ayrı tutan daha güvenli ve çok daha güvenilir bir seçenektir.

Özel

Özel barındırma zaten başka bir seviyedir. Özel barındırma, kendi sunucunuzu edinmenin yanı sıra, sunucunuz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bu, tam yönetim erişimine sahip olduğunuz ve işleri istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu paket türü, her tür işletme için gerekli olmayabilecek kraliyet özellikleri paketi ile birlikte gelir.

WordPress

WordPress, daha uzmanlaşmış bir müşteriye hitap eden paylaşılan bir barındırma hizmetidir. Sunucuların kendileri farklı şekilde optimize edilmiştir ve daha hızlı yükleme süresi, ön kurulum, özellikle WordPress ile çalışan güvenlik özellikleri ve WordPress güncellemeleri gibi WordPress performansı için özellikle çekici olan özelliklere sahiptir. Bu, WordPress’te oluşturulmuş web siteleri olan işletmeler için kullanışlıdır.

En İyi Barındırma Kalitesine Geldiğinde Bazı En İyi Özellikler

Barındırma kalitesi, karar verme süreciniz sırasında tartılması önemli olan çeşitli faktörlerden etkilenir. En önemlilerinden bazıları şunlardır. En İyi Web Hosting Firması

Çalışma süresi garantisi

Aşağıda bundan daha ayrıntılı olarak bahsedeceğiz ve bu gerçekten dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir, bu nedenle çalışma süresinden tasarruf etmeyin. HostGator , %99,98 ile en iyi çalışma süresi garantilerinden birine sahiptir.

Yükleme zamanı

Yükleme süresi de gerçekten önemli. Son araştırmalar, ortalama dikkat süresinin yıllar içinde bir akvaryum balığından daha da küçüldüğünü gösteriyor! Bu nedenle, web siteniz bir sayfayı yüklemek için bir damla bile çok uzun sürerse, işletmeniz daha başlamadan öldü. Kendinizi çalışır durumda tutmak için barındırma hizmetinizin hızlı bir yükleme süresine sahip olduğundan emin olun. A2Hosting , sektördeki en hızlı sayfalar için 360 ml’lik bir yükleme süresi sağlayacaktır. Web Hosting

Müşteri desteği

Web sitenizle ilgili bir sorun olması hafife alınacak bir şey olmadığından, müşteri hizmetlerinin kullanılabilir, bilgili ve kolay çalışılabilir olduğundan emin olmak istersiniz. Aşağıda bu konuda daha fazlası.

Konum

Sunucu sayısı ve konum, web sitenizin yüklenme ve hizmet hızında büyük rol oynar. Açıkçası, ne kadar fazla sunucu mevcutsa, hizmet o kadar hızlı olur, ancak bu sunucuların dünyanın neresinde bulunduğu da kaliteyi etkiler. Bulunduğunuz yere bağlı olarak İngiltere, ABD veya İsrail gibi size yakın önemli yerlerde bulunan sunucuları arayın.

Çalışma Sürelerinde Düşük Düşüş

Web barındırma ile ilgileniyorsanız, çalışma süresi garantisi terimini çok duyacaksınız. Bir barındırma hizmetinin çalışır durumda olduğu sürenin yüzdesi olan çalışma süresi, belirli bir yüzdesi ile çeşitli şirketler tarafından garanti edilecektir. Bu, zamanın diğer yüzdesi için kesinlikle düşecekleri anlamına gelmez, ancak hatasız olarak en azından bu süre boyunca yükseleceklerini söyleyebilirler.

Bu önemlidir, çünkü sitenizin müşterileriniz tarafından sürekli olarak kullanılamaması veya erişilemez olmasını istemezsiniz. Aksi takdirde, neden bir web siteniz olsun ki? HostGator ve Bluehost gibi kaliteli markalar %99’dan fazla çalışma süresi garantisi sunar ve bu işiniz için gerçekten iyidir.

Okurlarımızdan En Sık Sorulan Sorular

Okurlarımızdan da benzer sorularla karşılaşıyoruz. Referans olması için en sık sorulan sorulardan bazıları ve hızlı yanıtları aşağıda verilmiştir.

Web barındırma maliyeti ne kadardır?

Alacağınız paket ve hizmet türü ne kadar ödeyeceğinizi belirleyecektir. Fiyatlar aylık 2,99 ABD Doları ile yaklaşık 10 ABD Doları arasında değişmektedir. Daha ayrıntılı bir yanıt için aşağıdaki fiyatlandırma ve değer bölümüne bakın.

Barındırma hizmetleri hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Bunun gibi inceleme siteleri sizin için tüm işi yaptı ve ihtiyacınız olan bilgileri her bir marka hakkında kısa, özlü incelemelerde yoğunlaştırdı. İyi bilgilendirilmiş bir karar vermek için en az zaman/çaba ile en fazla veriyi elde etmek için bu incelemelere göz atın .

Web Hosting Fiyatlandırması ve Değeri

Bazıları web barındırma sağlayıcılarını yalnızca fiyata göre seçer. Bu harika bir strateji olmasa da, fiyatlandırmayı kesinlikle dikkate almalısınız. En iyi sağlayıcılar her bütçeye uygun planlar sunar ve bazı durumlarda daha uzun aboneliklere kaydolmak ekstra indirimlere hak kazanır.

Ayrıca, büyümek için biraz yer bırakın. Web sitenizin mevcut ihtiyaçlarını karşılayan bir web barındırma planı seçmek harika. Ancak şans eseri siteniz zamanla büyüyecek ve genişleyecek ve ihtiyaçlarınız değişebilir. Yeni bir web barındırma sağlayıcısına geçmek büyük bir güçlük olduğundan, ölçeklenebilir planlar sunan birini düşünün. Aynı şekilde, kaç tane e-posta hesabının sağlandığına da dikkat etmek isteyebilirsiniz. Düzinelerce e-posta adresine ihtiyacınız olacağına inansanız da inanmasanız da, mümkün olduğunca çok e-posta adresi oluşturma seçeneğine sahip olmak güzel.

Barındırma Sağlayıcılarının Müşteri Hizmetlerini ve Desteğini Araştırın

Web sitesi kurma konusunda doğal olsanız bile, ihtiyacınız olduğunda yardımın mevcut olduğunu bilmek güzel. Seçtiğiniz web barındırma sağlayıcısının 7/24 desteğe sahip olduğunu onaylayın ve destek almanın da birkaç yolu olduğundan emin olun. En güvenilir sağlayıcılar e-posta, telefon ve çevrimiçi sohbet yoluyla destek sağlayarak size kolaylık seçeneği sunar. En iyi destek, müşteri özgürlüğünü içerir. Üründen memnun kalmazsanız net bir para iade garantisi olduğundan emin olmak için sağlayıcıların politikalarını inceleyin. En İyi Web Hosting Firması

Web Hosting’in Ötesinde Hangi Ekstralar Mevcuttur?

Bant genişliği ve disk alanı gibi temel özellikler verilirken, iyi bir web barındırma planının en az birkaç ekstrası olacaktır. Bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, E-ticaret çözümleri sağlayan sağlayıcılara dikkat edin. Hızlı ve kolay güncellemeler yapabilmek istiyorsanız, içerik yönetim sistemleri sunan bir sağlayıcı bulun.

Çözüm

Hızlı bir şekilde bir web barındırma sağlayıcısı seçmek ve hayatınıza devam etmek ne kadar cazip gelse de, zaman ayırmanız inkar edilemez şekilde daha iyidir. Bunu yaparken, uzun süre bağlı kalabileceğiniz bir sağlayıcı bulabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar
Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.
Domain, hosting ve cloud sunucu çözümleri alanında daha.net ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’de internet artık daha.net!
Web hosting çözümünüzü seçin ve kusursuz bir web sitesi yapın! Paylaşımlı hosting'den domain ve VPS'ye kadar, başarınız için ihtiyacınız olan her şeye sahibiz.
Domain ve Hosting'in Türkiye'deki bir numaralı ismi İsimtecil, markanızın dijitaldeki tüm sorumluluğunu üstleniyor, markanıza dijital görünürlük sağlıyor. Siz de Domain ve Hosting paketlerinden özel olarak faydalanmak için hemen İsimtescilli olun.

1.5 Tbit/s Kapasiteli, 100% DDoS Saldırı Koruma Garantili Paketler. Marka ve Logo Tescili. Belgesiz .com.tr Domain. VDS,VPS ve Fiziksel Sunucular. Hosting, Alan Adı, Backorder, SSL Hizmeti. Alan Adı Bayilik ve REST API Hizmeti.

Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.