Hosting Türleri ve Hosting Seçimi

Hosting türleri ve hosting seçimi web siteleri için belirlenmesi gereken en önemli kriterler arasında yer alır. Hem uygun fiyatlı olması hem verim alınması hem de planlamaları yapabilmeniz açısından doğru seçimler tercih edilmesi önem taşır.

Hosting web sitelerinin kesintisiz bir şekilde çalışmasına, verilerin depolanmasına ve güvenlik açığı oluşturulmasına izin vermeden dünyadaki herkesin ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir. Farklı amaçlarla ve büyüklükte tasarlanmış olan web siteleri için değişen hosting hizmetleri kullanılmalıdır. Paylaşımlı hosting, VPS- VDS, dedicated sunucu, bulut sunucu, bayi hosting gibi hosting türleri bulunur.

Hosting türleri

Paylaşımlı Hosting

Paylaşımlı hosting birçok web sitesinin tek sunucuyu kullanmasına olanak tanıyan bir hizmettir. Sunucunun tüm kaynakları üzerinde yer alan web sitelerinden paylaşılır. Kullanıcılara birçok farklı avantaj sunmasından dolayı tercih edilen paylaşımlı hosting türü aynı zamanda düşük fiyatlı ve teknik bilgi gerektirmeyen bir yapıdadır.

Özel sunuculara bakıldığında daha yavaş bir yükleme sağladığı bilinen paylaşımlı hosting bloglar, küçük işletmeler ve kişisel sitelerin web sitesi tasarımlarında yeterli ve hesaplı bir hosting türüdür.

VPS- VDS

VPS- VDS sanal sunucu türlerindendir. Paylaşımlı hostinge benzeyen bir sistem olup sanallaştırma teknolojisini kullanarak kaynak tahsisi vaat eden bir hosting türüdür. Uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz hosting türü olan VPS- VDS yüksek verim alınabilmesi için ilk olarak VPS sonrasında VDS sistemine geçilerek çalışılır.

VPS içeriğinde web siteleri birbirini etkilerken VDS içeriğinde böyle bir durum yaşanmaz. En büyük avantajları arasında ise sanal sunucuların özelleştirme ve root erişimi imkânı sunmalarıdır.

Dedicated Sunucu

Dedicated sunucu özel bir sunucudur ve bu sunucuyu kişinin kendisinden başkası kullanamaz. Sitedeki trafik artışı bu sunucunun kullanılmasından dolayı etkilenmez ve sitenin performansı kesinlikle düşmez. Siteye tamamen özel olan dedicated sunucu birkaç site ya da tek başına büyük bir siteyi içerisinde barındırabilir.

Hosting çözümleri arasında yer alan dedicated sunucu güvenlik, esneklik ve üst düzey performans sunar. Çok yüksek trafikli web siteleri için en uygun çözüm olmakla birlikte günlük trafiğinizin 30 kat artmasıyla bile kolaylıkla yönetilmesine yardımcı olur.

hosting türleri , hosting seçimi

hosting türleri , hosting seçimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar
Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.

1.5 Tbit/s Kapasiteli, 100% DDoS Saldırı Koruma Garantili Paketler. Marka ve Logo Tescili. Belgesiz .com.tr Domain. VDS,VPS ve Fiziksel Sunucular. Hosting, Alan Adı, Backorder, SSL Hizmeti. Alan Adı Bayilik ve REST API Hizmeti.

Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
Türkiye’nin markası Natro, Domain, Web Hosting, En Hızlı WordPress, Kiralık Sunucu, SSL Sertifikası ürünleri ve en büyük destek ekibi ile 7/24 yanınızda!
Türkiye lokasyonlu, en ucuz ve kaliteli web hosting paketleri sizleri bekliyor. Şimdi SSD hosting paketlerimizi inceleyin.