Hosting nedir dendiğinde bir web sitesi yayınlama hizmeti denebilir. Kişilere ve organizasyonlara ait olan sitelerin ya da sayfaların kesinti oluşmadan internet yayınlamasına olanak sunan bir hizmettir. Hosting güçlü donanımlar ve yazılımsal olan web sunucularının birleşimiyle oluşur.

Hosting kullanılarak hazırlanan web sayfaları kontrol panelleri üzerinden web sunuculara yüklenerek domain tanımlamaları yapılır ve yayına hazır hale getirilir. Bu hosting hizmetleri kullanılması sayesinde web siteleriniz 7/24 erişilebilir bir hal alır.

Hosting işleminin diğer adı barındırma hizmeti olup özellikle web site tasarımcıları tarafından web hosting olarak adlandırılır.

Hosting Kullanım Amaçları

Bir firma ya da organizasyon web sitesi yayınlamak ve erişilebilir olmasını sağlayabilmek için hosting hizmetini kullanmalıdır. Form sayfası oluşturma, blog sayfalarında insanlarla buluşma ya da internet üzerinden satış yapabilmek için hosting hizmeti kullanılması faydalı olur.

Hosting kullanım amaçları arasında;

  • Sayfaların hızlı olması
  • Güvenlik yazılımlarının olması
  • En kaliteli veri merkezleri üzerinden hizmet vermesi
  • Dünyanın her yerinden erişilebilir olması
  • Verilerin kaybolma riskine karşı yedeklenmesi yer alır.

Hosting Çeşitleri ve Seçenekleri

Hosting hizmeti web sitelerinde kullanılacak amaca uygun olarak tercih edilmelidir. Her proje için farklı web hosting hizmetleri bulunarak belirlemeleri amaca uygun bir şekilde yapılmasının ardından çeşitlerden en uygun hosting çeşitleri ve seçenekleri belirlenmelidir.

WordPress Hosting

WordPress bir içerik yöntemi sistemi olup dünya üzerinde en fazla kullanılan blog oluşturma aracıdır. Bu sisteme sahip olan kişilerin web hosting kullanması zorunludur. Uygulama uyumluluğu %100 olan hizmet hızlı bir şekilde siteyi yayına hazır hale getirebilir. WordPress hosting kurulum sonrasında hiçbir sorun yaşanmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Linux Hosting

Açık kaynak felsefesine uygun olarak tasarlanmış web siteleri için en doğru çözüm hosting kullanmaktır. Linux hosting hizmetinden faydalanılarak veri tabanınızı hızlı bir şekilde kontrol paneli üzerinden oluşturabilir ve siteyi en hızlı şekilde yayına hazır hale getirebilirsiniz.

Tüm bu hosting çeşitleri yanı sıra verimli bir şekilde kullanım olanağı sunan Windows hosting, kurumsal hosting, bulut sunucu, fiziksel sunucu çeşitleri de bulunur. Kendi siteniz için en uygun ve uyumlu olanı tercih ederek yüksek verim alabilirsiniz.

Windows Hosting

Windows işletim sistemi tabanlı hosting hizmetidir. .Asp, .Net, MsSql yazılım teknolojilerini destekler. php, mysql gibi yazılım tabanlarını da desteklenmesi sağlanabilir.

web hosting nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Firmalar
Netinternet olarak bizler; Web hosting, alan adı kaydı, e-posta servisi, veri merkezi ve yönetilen sunucu hizmetleri sunuyoruz.

1.5 Tbit/s Kapasiteli, 100% DDoS Saldırı Koruma Garantili Paketler. Marka ve Logo Tescili. Belgesiz .com.tr Domain. VDS,VPS ve Fiziksel Sunucular. Hosting, Alan Adı, Backorder, SSL Hizmeti. Alan Adı Bayilik ve REST API Hizmeti.

Veridyen, limitsiz web hosting, domain sorgulama ve kayıt, reseller hosting, ssl ve sunucu hizmetlerini en uygun fiyat ve yüksek performans garantisiyle sağlar.
Türkiye’nin lider bulut servis sağlayıcısı Vargonen ile iş süreçlerinizi dijitalleştirmek çok kolay! En hızlı kurulum, en yüksek performans ve tam destek.
Türkiye’nin markası Natro, Domain, Web Hosting, En Hızlı WordPress, Kiralık Sunucu, SSL Sertifikası ürünleri ve en büyük destek ekibi ile 7/24 yanınızda!
Türkiye lokasyonlu, en ucuz ve kaliteli web hosting paketleri sizleri bekliyor. Şimdi SSD hosting paketlerimizi inceleyin.